piątek, 16 marca 2012

Perfekcyjna pani domu

Piękny dzień ! Cudowny ! Ze spokojem się wyspałam, uszykowałam do szkoły do której pojechałam tylko na 1,5 h na konkurs matematyczny :) Wracając autobusem słoneczko cały czas grzało mnie w twarz i byłam zadowolona z mojej dzisiejszej porannej decyzji, żeby na koszulkę ubrać tylko bluzę - i się opłaciło. I tak mi było gorąco ale przynajmniej nie umarłam z potu ;d Wróciłam i zrobiłam sobie koktajl truskawkowy z reszty truskawek i mleka jakie znalazłam w lodówce ;) Mam tak dobry humor, że aż postanowiłam się z Wami Nim podzielić ;d Mam nadzieję, że wpłynie na Was moja pozytywna energia ^^
Mamy godzinę 14 (polskiego czasu) mieszkanie już mam posprzątane i teraz tylko z niecierpliwością czekam na moje kochanie, które przyjeżdża do mnie na weekend ;)

Pisałam ostatnio, że napiszę wkrótce o bardzo inspirującej książce ;) Może dla niektórych wyda się do dziwne ale mnie naprawdę zmotywowała do działania. Bo nie ma co narzeka na bałagan i przedzierać się przez stosy ubrań i książek walających się po podłodze skoro można powoli krok po kroku ogarnąć i nauczyć się sztuki codziennego sprzątania w 15 minut, nie męcząc się a z uśmiechem potem odpoczywać. Ja po takiej metamorfozie byłam naprawdę dumna z siebie :)

Książkę kupiłam jakieś 3/4 lata temu mamie na święta (miałam dość mało funduszy a mama bardzo lubiła oglądać ten program). Ja wzięłam ją do ręki po raz pierwszy jakiś rok temu jak byłam chora i mi się nudziło. Spodobała mi się. Nie przeczytałam całej bo składa się z 19 lekcji i nie wszystkie mnie dotyczyły. Sięgnęłam po nią ponownie jakiś tydzień temu i codziennie po kilka stron potrzebnych mi czytam :) Dziś mieszkanie lśni (wiadomo - moje słońce przyjeżdża) ale to właśnie dzięki tej książce :)


Lekcje, które mamy dostępne : Wielkie odgracanie, sposoby na przechowywanie, sprzątanie, sprzątanie pokój po pokoju, wiosenne porządki, pranie, dzieci i zwięrzęta, domowe biuro, konserwacja i naprawy, usuwanie plam, zmysł kulinarny, zakupy, urządzanie domu, przyjmowanie gości i bezpieczeństwo w domu.

Patrząc na te tytuły można pomyśleć "Od tego są rodzice" ale też nie zawsze można liczyć na rodziców, dziadków i trzeba liczyć na siebie a przede wszystkim trzeba się uczyć na przyszłość ;)

Polecam wszystkim zapracowanym, potrzebującym metamorfozy siebie i swojego domu ;)

3 komentarze:

  1. ja uważam, że w końcu nadchodzi czas kiedy nie są 'od tego rodzice' i wypada zrobić coś samemu. ja już dawna dbam o wszystko sama i wiem jak to robić, wiec chyba ksiazka mi nie potrzebna ! :) ale wydaje sie ciekawa i godna polecenia!!:))

    OdpowiedzUsuń
  2. zaiste mam trochę mniej lat od Ciebie więc dopiero zaczynam ;)

    OdpowiedzUsuń

Hej ;)
Jak już jesteś zostaw coś po sobie :)
Za każdy komentarz odwdzięczę się :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...